poniedziałek, 27 lipca 2015

Arles 2015 na Fototapecie

Na stronie FotoTapety również ukazała się nota o tegorocznym festiwalu Spotkań Fotograficznych w Arles: link


Wrocławskie Spotkania Cyfrowe w Firleju

Dzielę się informacją o nowej inicjatywie ODA Firlej:Wrocławskie Spotkania Cyfrowe to nazwa nowego projektu wrocławskiego Ośrodka Działań Artystycznych Firlej.
 
Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób, które przekroczyły 50-ty rok życia. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Wrocławia i okolic na cykl otwartych spotkań tematycznych, których uczestnicy będą mieć okazję oswojenia się z mediami cyfrowymi i jeszcze sprawniej funkcjonować w Internecie. W programie poszczególnych spotkań znajdą się: wirtualne wycieczki, konsultacje z cyfrowymi ekspertami, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, ale głównie porywające spotkania uczące m.in. jak bezpiecznie poruszać się po Internecie, jak zakładać i obsługiwać konto bankowe, w jaki sposób robić zakupy on-line. Chodzi o uświadamianie, że Internet i nowe media służą zarówno rozrywce, jak i edukacji, a także czynnościom niezbędnym w codziennym życiu. W ramach projektu odbędzie się 8 spotkań umiejscowionych w Klubie Firlej przy ul. Grabiszyńskiej 56. Wstęp na każde z nich jest bezpłatny.
 
Konkurs Wrocław w obiektywie to jeden z trzech przygotowanych przez organizatorów konkursów. Mogą wziąć w nim udział wszystkie osoby po pięćdziesiątym roku życia, które nie zajmują się fotografią profesjonalnie. Nagroda to wysokiej jakości kamera cyfrowa. Na zgłoszenia czekamy najpóźniej do dnia 30 października 2015.

Nadsyłane pracę będą oceniane przez profesjonalne pięcioosobowe jury. Opinii jurorów towarzyszyć będzie plebiscyt facebookowy, w ramach którego internauci otrzymają możliwość oceniania konkursowych zdjęć. Na ostatnim z cyfrowych spotkań (17 listopada 2015) odbędzie się wernisaż zgłoszonych prac.
 
Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie Wrocławskich Spotkań Cyfrowych pod adresem: http://www.spotkaniacyfrowe.pl/konkursy/wroclaw-w-obiektywie