niedziela, 12 kwietnia 2015

Nowy, biblioteczny, projekt

Dwa poniższe zdjęcia pochodzą z nowego cyklu, który wykonaliśmy z Maciejem Hermanem. Pracowaliśmy nad nim od 2013 roku. Założenie było takie, żeby zrobić portrety wszystkich pracowników jednej z wrocławskich bibliotek i tyle samo zdjęć, które by te portrety uzupełniały. W czasie pracy nad serią umarł jeden z nich. Sfotografowałem jego mieszczące się w magazynie biurko, które wyglądało tak, jak je zostawił...To jedyne zdjęcie, które nie ma pary. Jego śmierć zaowocowała jeszcze jednym obrazem - czarną flagą nad wejściem do biblioteki. I to zmieniło wszystko. 

O dalszych losach naszego projektu będziemy informować. Ja - tutaj, Maciej Herman na swoim blogu.

Bardzo się cieszę z tej współpracy. Maciej, znany ze swych mądrych i wykonywanych z ogromną wrażliwością portretów, również tym razem wykonał kawał dobrej roboty! 

Projekt sprowokował nas do przemyślenia kilku kwestii - czym jest dorobek kultury i jak go zabezpieczyć. Wreszcie, czym jest kultura - o to też wciąż warto pytać. Zresztą, nie trzeba się zamykać tylko w tym dość oczywistym temacie. W sumie, jest to przecież również cykl o życiu i śmierci.


fot. Maciej Herman


fot. Mateusz Palka